Kremy BB zawojowały w ostatnim czasie polski rynek kosmetyczny i zostały okrzyknięte kosmetykiem roku 2012.
Co oznacza ten skrót i jakie właściwości mają tego typu kremy? „BB” to skrót z języka angielskiego, który oznacza - beauty balm lub blemish balm (balsam piękna, balsam ukrywający skazy, niedoskonałości). Jako wielofunkcyjny kosmetyk kilka w jednym zawiera w sobie średnio cztery produkty: krem nawilżający, preparat ochronny z filtrami SPF, rozświetlający fluid oraz wyrównujący koloryt cery korektor.
Formuła kremu została pierwotnie stworzona w Niemczech przez dermatologa – dr Christine Schrammek w 1950 roku. Kosmetyk, był początkowo używany do ochrony skóry po zabiegach laserowych i chirurgicznych, zapewniając regenerację po zabiegu jak i lekkie krycie zaczerwienionej skóry.
Krem BB to kosmetyk wielozadaniowy, którego zadaniem jest zastąpienie kremu nawilżającego, podkładu, a nawet korektora. Jest to idealny produkt dla osób, które nie lubią nosić na co dzień pełnego, cięższego makijażu lub jeśli chcą uzyskać naturalny, neutralny wygląd.
Obecne kremy BB zawierają różnorodne formuły, lecz ich cechami wspólnymi jest działanie przeciwzapalne, łagodzące i wyrównujące koloryt skóry. Dodatkowo, producenci wzbogacają często formuły swoich kremów o właściwości nawilżające, upiększające i wyrównujące koloryt cery poprzez ukrycie ich niedoskonałości. Kremy BB zmniejszają także widoczność zmarszczek i zapewniają skórze ochronę przeciwsłoneczną dzięki zawartym w nich filtrom UV. To świetny kosmetyk na lato!
Kto może używać? Producenci kosmetyków BB są zdania, że preparaty mogą być stosowane przez każdą osobę, bez wyjątku. W przypadku każdego rodzaju skóry mogą przynieść sporo korzyści. Szczególnie ostrożnie do ich stosowania powinny podejść jednak osoby, które borykają się z poważnymi problemami skórnymi, na przykład zaawansowanym trądzikiem, czy też wszystkie osoby skłonne do podrażnień.
Jak stosować? Kremy BB mogą być stosowane samodzielnie lub jako baza pod makijaż. W związku z tym, że kosmetyki bardzo łatwo wtapiają się w skórę, producenci oferują zazwyczaj wąską gamę kolorystyczną – najczęściej odcień jasny, ciemny i bardzo jasny. Wybór odcieni nie musi być duży, właśnie z powodu doskonałego wtopienia się specyfiku w powierzchnię skóry.
Ja przetestowałam już Garniera, teraz korzystam z Rimmela i z obu jestem zadowolona.